Czy analitycy ustalą przyczynę śmierci Jolanty Brzeskiej?

brzeskiej„Jolancie Brzeskiej groziła eksmisja z mieszkania; była winna kilkadziesiąt tys. zł nowemu właścicielowi, a komornik zajął jej emeryturę i ruchomości. Jej ciało znaleziono w marcu 2011 r. w lesie w Powsinie – została spalona żywcem. W 2013 r. śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawców. Jak podawała wówczas Prokuratura Okręgowa w Warszawie, przyczyną śmierci było podpalenie naftą skutkujące wstrząsem termicznym i rozległymi oparzeniami oraz podtruciem tlenkiem węgla.

Biegli nie znaleźli przesłanek, które wyraźnie przemawiałyby za tym, że Brzeska popełniła samobójstwo. Prokuratura stwierdziła, że wiele przesłanek wskazuje, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie, lecz część ujawnionych okoliczności nie pozwala także kategorycznie odrzucić wersji o samobójstwie, choć wydaje się ono mało prawdopodobne. Śledczy zaznaczyli jednak, że więcej okoliczności wskazuje na zabójstwo. (…)

Śledztwo wznowiono w ub.r.; prowadzi je Prokuratura Regionalna w Gdańsku, która „weryfikuje różne wersje zdarzenia”. ‚Do tej pory przesłuchano już około 150 osób. Uzyskano wiele opinii biegłych z różnych specjalności, w tym z zakresu psychologii, informatyki i teleinformatyki, badań fizykochemicznych, daktyloskopijnych, DNA, mechanoskopijnych oraz z badań zapisów wizualnych, w tym monitoringu.

Przy sprawie cały czas pracują analitycy kryminalni’ – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Maciej Załęski.”

ŹRÓDŁO: Kto zabił Jolantę Brzeską? Sprawa kamienicy, w której mieszkała, trafiła przed Komisję Reprywatyzacyjną (Newsweek)

ŹRÓDŁO OBRAZKA: Córka Jolanty Brzeskiej: Mama nie żyła, ja musiałam zapłacić 20 tysięcy złotych (Super Express)

Dodaj komentarz