DNA: QuickNote

quicknoteMała rzecz a cieszy. QuickNote, prawa ręka researchera – drobny, darmowy i nieobciążający przeglądarki plugin do Mozilla Firefox, zupełnie zmienia oblicze poszukiwań internetowych. Instalujemy go z oficjalnej strony z dodatkami do FF i już na jednym z pasków narzędziowych pojawia się niewielka ikona z notesem. Teraz wystarczy już tylko zabrać się do poszukiwania na stronach internetowych interesujących nas tekstów, a gdy któryś z nich szczególnie wart będzie zapamiętania, zaznaczamy go po prostu myszką i klikamy na niego prawym klawiszem. W menu podręcznym pojawiła się nowa opcja: „Wyślij do notatki”.

W ten sposób w podręcznych notatkach, które zapisują się automatycznie w plikach TXT we wskazanym przez nas miejscu, możemy kolekcjonować interesujące nas informacje, bez konieczności ciągłego przełączania się pomiędzy przeglądarką a pakietem biurowym, pilnowania zapisu czy dodatkowej konieczności przekopiowania łącza do strony źródłowej. QuickNote zrobi to wszystko za nas. Można go także nieco skonfigurować dla wygody, aby wyświetlał się w osobnym okienku, w panelu bocznym lub w zakładce przeglądarki. Jeśli drażni nas standardowy kolor tła czy czcionka notatek, możemy wybrać inny, dla każdej z notek z osobna. W ustawieniach dodatku zmienimy też warunki zapisu notatki (automatycznie co określony przez nas czas, przy zamknięciu programu bądź w ogóle), ilość jednocześnie wyświetlanych notatek (maksymalnie jest ich 6) bądź możliwość przesłania notatki do drukarki za pomocą jednego kliknięcia myszą. Ostatecznie możemy także zdecydować czy plugin ma automatycznie dodawać link do skopiowanego tekstu, czy nie.

I do dzieła. Wyszukujemy interesujące nas artykuły, wysyłamy je do notatki i w ten sposób w jednym pliku mamy wszystkie informacje których potrzebujemy. W notatce możemy zapisać także własne komentarze i dopiski. Program ma polską wersję językową. Zdecydowanie polecamy.

Dodaj komentarz