Druga edycja CrimCon 2017

crimconLutowa edycja CrimCon 2017, konferencji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, cieszyła się tak wielką popularnością, że już w dniach 25-27 września w Krakowie, odbędzie się kolejna edycja spotkania. Mogą wziąć w niej udział ci, dla których zabrakło miejsca poprzednim razem oraz pozostałe osoby, zainteresowane oprogramowaniem do analizy kryminalnej.

Tym razem program warsztatów koncentruje się na najbardziej popularnym oprogramowaniu AGH: LINK2 – służącym między innymi do analizy wykazów połączeń telefonicznych oraz LINK2 Money – używanym w analizie danych finansowych. W ostatnim dniu konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się także z oprogramowaniem WebAlert, służącym do przeszukiwania otwartych źródeł internetowych. Na uwagę zasługuje to, iż dla osób zainteresowanych oprogramowaniem LINK2 zorganizowano aż dwie grupy, w zależności od poziomu zaawansowania użytkownika programu. Analitycy, którzy znają program będą mogli więc wziąć udział także w warsztatach na których nauczą się m.in. konfiguracji importu danych, wizualizacji różnych perspektyw danych przy pomocy edytorów, importu i filtrowania danych finansowych czy wykorzystania atrybutów.

Udział w spotkaniu wymaga rejestracji i wniesienia opłaty, a więc po dodatkowe szczegóły zapraszamy na stronę konferencji CrimCon 2017.

ŹRÓDŁO: CrimCon 2017

Dodaj komentarz